Moja cukrzyca typu 2” to książka omawiająca moje perypetie z tą chorobą. W pracy tej opisałem, jak radziłem sobie z tą przypadłością i jakie rezultaty udało mi się osiągnąć. Obejmuje ona okres około dwóch lat zmagań z dolegliwością, która spadła na mnie u schyłku życia jak grom z jasnego nieba.

Po wnikliwym zapoznaniu się z medyczną wiedzą na temat tej choroby i sposobów jej leczenia odrzuciłem tradycyjną terapię za pomocą środków doustnych takich jak metformina i postanowiłem zastosować głodówkę okresową jako główne remedium.

W swojej pracy podałem podstawowe informacje o cukrzycy i o głodówce, omówiłem uzyskane rezultaty leczenia i perspektywy na przyszłość. Wszystko zilustrowałem podanymi w postaci wykresów wynikami pomiarów glukozy, wagi, ciśnienia krwi i cholesterolu. Przedstawiłem wnioski końcowe.

Na końcu książki umieściłem rozdział na temat diety wegetariańskiej w cukrzycy typu 2, w którym podałem opracowane przez siebie zalecenia żywieniowe oraz przedstawiłem listę preferencyjną produktów żywnościowych, które moim zdaniem warto dołączyć do diety. Umieściłem również wypróbowane przez siebie przepisy kulinarne na odpowiednie dla cukrzycy potrawy przyrządzone ze składników o niewielkim indeksie glikemicznym.

W „Dodatku” zamieściłem podstawowe normy dotyczące cukrzycy, omówiłem pojęcie indeksu glikemicznego i ładunku glikemicznego, oraz przedstawiłem tabelę indeksów glikemicznych wybranych produktów.

Romuald Lipu-Akohard


Pobranie książki

Plik w wersji PDF. Rozmiar 2,6 MB. Pobierz→